Euro – Win

Akcesoria alkoholowe
na miarę mistrzów!

Euro-Win

Jak to często w życiu bywa, pasja i hobby właściciela zapoczątkowała przygodę z winiarstwem, która z czasem przerodziła się w chęć stworzenia własnej firmy. 

Początki działalności to była hobbystyczna produkcja win i nalewek. 

Techniczne wykształcenie założyciela sprawiło, że skonstruował własną prasę do owoców. Produktem tym pochwalił się publicznie i okazało się, że inni winiarze-amatorzy, również potrzebują tego typu sprzętu. Co więcej, założyciel dużo udzielał się na różnych forach dyskusyjnych o tematyce winiarskiej, dzieląc się swoją wiedzą i zdobytymi praktykami, wymieniając swoje poglądy i doświadczenie z innymi użytkownikami.

Kolejnym krokiem było założenie firmy. Oficjalnie 1.05.2004 roku ( w dniu wejścia Polski do UE) firma Euro-Win rozpoczęła własną działalność, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Od samego początku działalności Firma była zlokalizowana w miejscowości Warzyce w rodzinnym domu właściciela firmy. 

Początki działalności to była głównie produkcja pras ramowych własnej konstrukcji, a starając się sprostać oczekiwaniom klientów, systematycznie do oferty zostały wprowadzone prasy o różnych pojemnościach. Jako, że sama prasa to nie wszystko, do ofertę pras poszerzono o niezbędne produkty winiarskie tj.drożdze, pożywki, enyzmy itp.

Oferta ta stopniowo się powiększała o kolejne produkty. Aby zapewnić klientom łatwy dostęp do oferowanych akcesoriów winiarskich, został utworzony pierwszy sklep internetowy. Systematyczny rozwój firmy w naturalny sposób skutkował zatrudnieniem pierwszych pracowników. 

Nazywam się Mariusz Wójtowicz
i jestem założycielem firmy Euro-Win

Swoją przygodę z amatorskim winiarstwem rozpocząłem jeszcze przed 2000 r. Zaangażowanie w tworzenie domowych trunków oraz aktywna działalność w branży zaowocowała tym, że w 2004 roku stałem się współzałożycielem Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich.

09.02.2014 zostałem współzałożycielem i członkiem zarządu Jasielskiego Stowarzyszenia Winiarzy „Vinum pro cultura” w którym działam do dnia dzisiejszego.

Dalsza chęć poszerzania wiedzy w branży alkoholowej zaowocowała ukończeniem w 2017 r studiów podyplomowych o kierunku enologia.

Zdobytą wiedzą i doświadczeniem z przyjemnością dzielę się z innymi, doradzając klientom w realizacji swoich pasji i zawsze chętnie służę im swoją pomocą.

Z roku na rok coraz bardziej się rozwijamy, poszerzając swój asortyment o nowe działy

Powstanie firmy Euro-Win

2004

2006

Uruchomienie pierwszego sklepu internetowego

Zatrudnienie pierwszego pracownika

2009

2010

Otwieramy dział Piwowarstwo

Kupujemy działkę z planami budowy nowej siedziby Firmy

2011

2012

Poszerzamy asortyment o dział Wędliniarstwo domowe

Rozbudowujemy dział Przetwórstwo

2013

2014

Wprowadzamy do oferty asortyment pszczelarski. Przeprowadzamy się do nowo wybudowanego budynku o powierzchni ponad 200 m2 wraz z zapleczem magazynowym

Mocno rozwijamy asortyment do wyposażenia winnic. Zakup pierwszego samochodu dostawczego

2015

2018

Budujemy dodatkową halę magazynową o powierzchni  270 m2

Tworzymy przy Firmie ekspozycję winiarską 

2019

2020

Przekształcamy jednoosobową działalność gospodarczą w Spółkę z o.o

Kupujemy przylegającą działkę z planami rozbudowy o kolejną powierzchnię magazynową

2021

2022

Rozpoczynamy budowę hali magazynowej o powierzchni blisko 1 tys. m2

Wybudowanie obok siedziby firmy nowej hali magazynowej z dodatkowymi miejscami parkingowymi wraz z dokiem rozładunków/załadunków.

2023

2024

Otwarcie nowej ekspozycji na sprzęt winiarski

Firma Euro-Win jest jedną z pierwszych na rynku polskim firm specjalizujących się w branży winiarskiej. Współpracujemy z wieloma hurtowniami oraz z wiodącymi producentami sprzętu winiarskiego w Europie. Systematyczne dostawy bezpośrednio z kilku Hut Szkła w Europie sprawiają, że jesteśmy wiodącym dostawcą opakowań szklanych dla winnic oraz branży spożywczej.

Dziękujemy za zaufanie jakim Nas Państwo obdarzacie przez wszystkie lata i zapraszamy do dalszej współpracy.