Euro – Win

Akcesoria alkoholowe
na miarę mistrzów!

Gorzelnictwo

Gorzelnictwo to inaczej produkcja wysokoprocentowych alkoholi. Nasza oferta objemuje duży wybór drożdzy gorzelniczych dedykowanych do produkcji nastawów cukrowych, owocowych oraz whisky. 

Oferujemy zarówno do sprzedaży jak i świadczymy usługu wypożyczenia kilku modeli urządzeń do destyalcji. Jednak drożdze i destlatyory to nie wszystko. W naszej ofercie znajduje się pełna gama zaprawek smakowych,owocowych i ziołowych,esencji do zaprawiania alkoholu oraz likierów do uzupełniania.Osoby gustujące w whisky, poza zaprawkami mogą u nas zakupić zarówno płatki dębowe jak i dębowe beczki. 

Na zamówienie oferujemy również beczki dębowe z grawerem, które sprawdzą się jako świetny prezent na każdą okazję.  Na każdym etapie tworzenia własnego trunku należy kontrolować jego parametry. Początek fermentacji to kontrola zawartości cukru, który wykonujemy za pomocą winomierza/cukromierza bądź multimierza.

 Podczas procesji destylacji należy kontrolować stężenie alkoholu za pomocą alkoholomierza lub refraktometru do alkoholu. Gotowy destylat wymaga najczęściej uszlachetnienia. Poprawę jego smaku zapewnia użycia węgla aktywnego. Węgiel ten wsypujemy do kolumny filtracyjnej, przez którą przepływa filtrowany płyn. 

Wszystkie wyżej wymienione produkty są oczywiście dostępne w naszej ofercie.

Asortyment w naszym sklepie