Prasy koszowe

Beczki dębowe

 

Asortyment do produkcji wina

 

Akcesoria do uprawy winorośli

 

Nowości

 

Rozmaitości

 

e-sklep

 

Linki

 

     

ACTIVIT
Pożywka dla drożdży winiarskich

ACTIVIT jest uniwersalną, wieloskładnikową pożywką dla drożdży winiarskich. Pozwala znacząco skrócić czas fermentacji i zapewnia prawidłowy jej przebieg zwłaszcza w warunkach ekstremalnych oraz ułatwia proces wznowienia fermentacji.

ZASTOSOWANIE
ACTIVIT dostarcza niezbędnych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju drożdży, co zapewnia ich optymalną aktywność we wszystkich fazach fermentacji. Efekty jego działania są najbardziej widoczne w środkowej fazie fermentacji, zapewniając całkowite odfermentowanie cukrów oraz eliminując problem spowolnienia i zatrzymania fermentacji.

MECHANIZM DZIAŁANIA:
ACTIVIT ogranicza możliwości deficytu przyswajalnych źródeł azotu i witamin, które w środkowej części fermentacji są bliskie wyczerpania. Odtruwa środowisko, wiążąc substancje hamujące proces fermentacji, takie jak średniocząsteczkowe kwasy tłuszczowe lub pozostałości środków chemicznych zawarte w moszczu. Podnosi zdolność przetrwania drożdży poprzez zwiększanie ich oporności na etanol.

SKŁAD:
Preparat zawiera w ściśle określonych proporcjach mieszaninę nieaktywnych komórek drożdżowych, ścian komórkowych i celulozy oraz soli amonowych. W składzie znajdują się pochodne nieaktywnych drożdży aminokwasy, witaminy (B1,B2,B5,B6,B12,PP cholina itp.) oraz minerały (np. Mg, Na, K, Ca)

SPOSÓB UŻYCIA:
ACTIVIT rozprowadzić w wodzie, moszczu lub winie w stosunku objętościowym 1:10. Dokładnie wymieszać, co ułatwi lepsze połączenie się z roztworem i bardziej równomierne rozprowadzenie go w nastawie.

DOZOWANIE:
20-40 g/ 100 L do moszczy owocowych.
40-60 g/100 L w celu wznowienia fermentacji.
Dodawać, do nastawu przed wprowadzeniem kultur drożdży.

Polecana szczególnie do aktywnych drożdży winiarskich